Lista nowości książkowych

 

 

c1jpg [200x292]

   PUDEŁKO Z MARZENIAMI - MAGDALENA WITKIEWICZ, ALEK ROGOZIŃSKI

 Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że w miejscu ukrycia skarbu stoi teraz restauracja prowadzona przez rówieśniczkę Michała, Malwinę. Dziewczyna ma problem ze swoim ukochanym, który „odszedł w siną dal”, i babcią, która po wielu latach wróciła z Francji i koniecznie chciałaby teraz w restauracji wnuczki serwować żabie udka i ślimaki.
Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną i zdobyć jej zaufanie, by później w tajemnicy przed dziewczyną odzyskać swój skarb. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.

 

 

c2jpg [200x306]

   CHŁOPIEC ZE ŚNIEGU - CHLOE MAYER

 Rok 1944. Daniel i jego matka, Annabel, pozostają w domu w spokojnej angielskiej wiosce. Tymczasem ojciec chłopca walczy na froncie wojny, która choć tak odległa, wydaje się otaczać bohaterów ze wszystkich stron.
Kiedy matka i syn poznają Hansa, niemieckiego jeńca pracującego w pobliskim gospodarstwie, w ich życiu wreszcie coś zaczyna się dziać, choć dla każdego z nich spotkanie oznaczać będzie coś zupełnie innego. Annabel pozwoli otrząsnąć się z mroku depresji, w której tkwiła, odkąd urodził się Daniel. Dla chłopca, który radzi sobie z samotnością, uciekając w świat bajek i fantazji, Hans jawi się jako tajemniczy książę w przebraniu. Jednak Danielowi często trudno odróżnić rzeczywistość od fantazji, a Hans ma plan, by wykorzystać chłopca i jego matkę dla własnych celów.

 

 

 

c3jpg [200x297]

   DOM SZPIEGÓW - DANIEL SILVA

 Było ich dwunastu. Wszyscy spędzili jakiś czas w ośrodku szkoleniowym ISIS. Dotarli do Wielkiej Brytanii pojedynczo, większość przywitano z otwartymi ramionami. Mieli zabić tylu niewiernych, ilu zdołają. Mężczyzn, kobiet, dzieci – bez różnicy.
Zaatakowali w sercu Londynu. Następnego dnia większość zabitych leżała tam, gdzie zginęła. Cały West End ogłoszono miejscem zbrodni.
Ze względów bezpieczeństwa przestało kursować metro, a instytucje publiczne i domy handlowe zostały zamknięte. Londyńska giełda otworzyła się o czasie, ale transakcje zawieszono, gdy doszło do gwałtownych spadków akcji. Straty finansowe okazały się równie katastrofalne, jak ofiary w ludziach.
Sposób przeprowadzenia ataków wskazuje, że operacją kierował Saladyn, terrorysta odpowiedzialny za podobne zamachy w Waszyngtonie. Brytyjski wywiad prosi o pomoc Gabriela Allona, który od dawna próbuje dopaść Saladyna.
Ślady prowadzą do Jeana-Luca Martela, właściciela restauracji, hoteli i salonów mody. Ten francuski celebryta i ulubieniec elit może mieć na sumieniu setki ludzkich istnień.

 

 

 

c4jpg [200x227]

   FRANKLIN I PREZENT ŚWIĄTECZNY - PAULETTE BOURGEOIS

 Franklin uwielbiał Boże Narodzenie. Umiał wiązać wstążki w ozdobne kokardy i zagrać na flecie kilka kolęd. Przed świętami razem z rodzicami ubierał choinkę, a potem wyjmował z pudełka figurkę Świętego Mikołaja i drewniane renifery, które zaprzęgał do malutkich czerwonych sań...


 

 

 

 

 

c5jpg [200x316]

   KALDERA DRUŻYNA T.7 - JOHN FLANAGAN

 W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą ktoś stuka do jego drzwi, ktoś kogo Stig nie spodziewał się już nigdy zobaczyć – przybywa z prośbą o pomoc. Z prośbą, której Czaplom nie godzi się odrzucić, bo chodzi o misję ratunkową na niespotykaną skalę.
Daleko, na przeciwległym krańcu oceanu, leży miasto i cesarstwo Byzantos, nękane napaściami pirackich hord. Agresorzy porwali syna cesarzowej Justyniany. Drużyna wyrusza pod osłoną ciemności, by ocalić chłopca z rąk porywaczy. Ich okręt wyrusza na południe, płynąc ku wyspie Santorinos, gdzie nad zalanym falami oceanu gigantycznym kraterem dawno wygasłego wulkanu na niedostępnym urwisku wznosi się potężna twierdza.

 

 

c6jpg [200x309]

   OPOWIEŚĆ O ZIMOWYM KOTKU - HOLLY WEBB

 Ula spędza przedświąteczny czas u swojej babci. Mieszka ona w bardzo starym, wiktoriańskim domu otoczonym niesamowitym ogrodem – idealnym do zwiedzania i zabaw. Uli bardzo brakuje jednak kogoś, z kim mogłaby się bawić…
Pewnego śnieżnego poranka, gdy wychodzi do ogrodu, pod ogromną, rozłożystą jodłą dostrzega wyjątkowo pięknego białego kota o złotozielonych oczach. Później spotyka Wiktorię, dziewczynkę która dawno temu mieszkała w tym domu. Wiktoria opowiada, że ten piękny kot, Puszek, należy do jej młodszej siostry, która jest bardzo chora.
Puszek nagle znika i dziewczynki nie mają pojęcia, co mogło się z nim stać.Czy Ula zdoła pomóc swojej nowej przyjaciółce z przeszłości odnaleźć kotka?

 

 

c7jpg [200x285]

   NAUKI O MEDIACH I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ : KRYSTALIZACJA DYSCYPLINY  W POLSCE : TRADYCJE NURTY, PROBLEMY, REZULTATY - RED. ANDRZEJ ADAMSKI, SŁAWOMIR GAWROŃSKI, MARCIN SZEWCZYK

 Zestaw autorów monografii jest wyrazem ciągłości pokoleń polskich medioznawców, przy jednoczesnym dostrzeżeniu zróżnicowania, mnogości aspektów oraz multidyscyplinarności badań nad mediami w Polsce. Dla młodych badaczy przekrój wiekowy autorów jest przypomnieniem, że mogą szczycić się swoimi osiągnięciami, gdyż stoją na ramionach olbrzymów. Jednym z nich jest bez wątpienia profesor Tomasz Goban-Klas, któremu w imieniu polskiego środowiska badaczy mediów tę monografię dedykujemy.


 

c8jpg [200x293]

   BANKOWOŚĆ OSOBISTA : PERSONAL BANKING, PREMIUM BANKING - RAFAŁ PŁÓKARZ

 W książce zaprezentowano wszystkie instrumenty finansowe, które służyć mogą klientowi zamożnemu banku zarówno do codziennego zarządzania finansami osobistymi, jak i długoterminowego planowania emerytalnego. W kolejnych rozdziałach przedstawiono: charakterystykę banku i jego klienta; analizę specyfiki bankowości osobistej i jej oferty; rachunki bankowe i operacje płatnicze; kredyty; produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe; karty płatnicze i związaną z tym infrastrukturę; oraz inne instrumenty bankowości i finansów elektronicznych, w tym najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne. Pozycję wzbogacają najnowsze statystyki i aktualne rozwiązania prawne.

 

c9jpg [200x291]

   OBSZARY WIEDZY O BIBLIOTEKARSTWIE - JACEK WOJCIECHOWSKI

 Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą zarysowania również nieodległej a możliwej przyszłości bibliotek. Napisana klarownie, w czym umiarkowany aparat naukowy nie stanowi przeszkody. Zawiera rozbudowany indeks przedmiotowy.

 

 

 

 

 

 


Nowości


 • Azyl - Jarosław Grzędowicz
 • Chłopiec ze śniegu - Chloë Mayer
 • Dom szpiegów - Daniel Silva
 • Dziewczyna, która wróciła - Susan Lewis
 • Dziewczyny z Roanoke - Amy Engel
 • Góry umarłych - Tomasz Hildebrandt
 • Hotel Pod Jemiołą - Richard Paul Evans
 • Jak zawsze - Zygmunt Miłoszewski
 • Komisarz - Paulina Świst
 • Kant - Michał Gołkowski
 • Magiczny wieczór - Agnieszka Krawczyk
 • Malinowa trufla - Iwona Walczak
 • Morderstwo w Orient Expressie - Agata Christie
 • Mróz - Marcin Ciszewski
 • Na ścieżkach złudzeń - Joanna Sykat
 • Przed katastrofą - Noah Hawley
 • Przepis na drugą szansę - J. D. Barrett
 • Pudełko z marzeniami - Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
 • Raz na zawsze - Sarah Dessen
 • Ręka umarlaka - George R. R. Martin, John Jos. Miller
 • Sekta powraca - Mariette Lindstein
 • Smaki życia - Anita Scharmach
 • Świąteczne marzenie - Amanda Prowse
 • Tajemnice starego domu - Ilona Gołębiewska
 • Upał - Marcin Ciszewski
 • Szpony i kły : opowieści z wiedźmińskiego świata - wybór i opracowanie Danuta Górska, Mirosław Kowalski, Marcin Zwierzchowski
 • Wybitne rody, które tworzyły Polską kulturę i naukę - Marcin K. Schirmer
 • Złoto cara - Clive Cussler, Dirk Cussler
 • Zwierciadło piekieł - Graham MastertonWszelkie prawa zastrzeżone © Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce

Realizacja: Stronakultury.pl

Zaszyfrowany adres tej strony