Uwaga ! Zagadka nr 10 konkursu: Czy znasz tę postać literacką?

Drodzy Czytelnicy!

Oto dziesiąta zagadka naszego internetowego konkursu:

Czy znasz tę postać literacką?

Nie mogłam się powstrzymać i od czasu do czasu zerkałam na […] zza kurtyny włosów. Przez całą godzinę się nie rozluźnił i nadal siedział na samym skraju ławki. Zauważyłam, że lewą dłoń oparł na udzie i zacisnął w pięść tak mocno, że widać było ścięgna. Tego uścisku także nie rozluźnił. Miał na sobie białą bluzę z długimi rękawami, ale te podwinął do łokci. Jego ręce okazały się z bliska zaskakująco mocne  i muskularne. Wzięłam go wcześniej za chucherko pewnie dlatego, że siedział koło brata-ciężarowca.

Lekcja zdawała się dłuższa niż inne. Może już byłam trochę zmęczona, a może czekałam na to, aż chłopak wreszcie rozluźni dłoń? Jak długo mógł ja tak ściskać? Do tego siedział całkiem nieruchomo i chyba wcale nie oddychał. O co chodziło? Zawsze się tak zachowywał, czy jak? Zaczęłam dochodzić do wniosku, że źle oceniłam Jessicę. Może jej niechęć nie wynikała ani z zazdrości, ani z odrzucenia?

To nie mogło mieć ze mną nic wspólnego. Ten facet widział mnie pierwszy raz w życiu.

Po raz kolejny zerknęłam w jego stronę i natychmiast tego pożałowałam. Znów na mnie patrzył, a jego czarne oczy pełne były obrzydzenia. Cała się skurczyłam , a do głowy przyszło mi wyrażenie „gdyby spojrzenia mogły zabijać”.

Co to za postać?

Czekamy na odpowiedź w Bibliotece - w wypożyczalni dla dorosłych

do 31 stycznia 2018 roku.

ZAPRASZAMY !!!

Opublikowano: 25 stycznia 2018 10:45