Uwaga ! Zagadka nr 9 konkursu: Czy znasz tę postać literacką?

Drodzy Czytelnicy!

Oto ósma zagadka naszego internetowego konkursu:

Czy znasz tę postać literacką?

Nosił czarne korty, był wysoki, wyższy od stojących w pobliżu oficerów – szeroki w ramionach i wąski w stanie, a stopy jego w lakierowanych trzewikach były śmiesznie małe. Poważne czarne ubranie, biała plisowana koszula i spodnie, obciągnięte rzemykami pod podeszwami butów, dziwnie kłóciły się z jego figurą i twarzą; był przesadnie wymuskany, nosił strój dandysa na ciele potężnym i zdradzającym siłę pod pozorami leniwego wdzięku. Nieznajomy był brunetem, czarne zaś jego wąsy, niewielkie i krótko przystrzyżone, sprawiały cudzoziemskie wrażenie przy wspaniałych sumiastych wąsach kawalerzystów. Wyglądał na człowieka o nieposkromionych apetytach i był zapewne taki.

Unosiła się dokoła niego atmosfera pewności siebie i nieprzyjemnej zuchwałości,a w śmiałych jego oczach, wlepionych w Scarlett, malowała się złośliwość. Wreszcie czując na sobie jego spojrzenie, zwróciła się ku niemu.

Co to za postać?

Czekamy na odpowiedź w Bibliotece - w wypożyczalni dla dorosłych

do 24 stycznia 2018 roku.

ZAPRASZAMY !!!

Opublikowano: 18 stycznia 2018 11:10