Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

11 marca w Miejskim Ośrodku Kultury na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce  gościliśmy Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk - jedną z najpoczytniejszych autorek powieści w Polsce.  Pisarka debiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział”, jest autorką wielu powieści dla młodzieży i bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem”, serii „Podróż do miasta świateł” oraz „Fortuna i namiętności”.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk wciągnęła słuchaczy w opowieść o niełatwych początkach swojego pisania. Pierwszy był scenariusz do serialu „Tata, a Marcin powiedział”, jednak nie była zadowolona, że scenarzysta nie pracuje na własne nazwisko i dużo osób ingeruje w scenariusz, dlatego zdecydowała się napisać powieść. Pierwsze były książki dla młodzieży. Jak przyznała, było to trudne zadanie, a sukces nadszedł, gdy nieświadomie porzuciła tematykę młodzieżową i napisała pierwszą książkę z serii „Cukiernia pod Amorem”. W trakcie spotkania pisarka podzieliła się ze słuchaczami tym, w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspiracje do ich pisania, skąd czerpie pomysły na postacie głównych bohaterów. Nie zabrakło także nostalgicznych wspomnień z minionych lat i anegdot z życia prywatnego.

Po spotkaniu Pani Małgorzata z chęcią rozdawała autografy, wpisywała dedykacje do książek, które można było zakupić przed imprezą oraz z uśmiechem pozowała do zdjęć. Miłą niespodzianką był poczęstunek, który czekał na naszych czytelników i zaproszonych gości.

Biblioteka w Kobyłce dziękuję Czytelnikom za przybycie, fantastyczną atmosferę i liczymy na kolejne spotkania.

Opublikowano: 12 marca 2018 11:17

Zdjęcia: