Zajęcia biblioteczne dla dzieci ze świetlicy w Szkole nr 3 w Kobyłce

Miejska Biblioteka w Kobyłce w ramach współpracy z placówkami oświatowymi z terenu Kobyłki brała udział w zajęciach organizowanych na  świetlicy szkolnej Zespołu  Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce.

Tematem lekcji była "Biblioteka dawniej i dziś", podczas której dzieci poznały historię biblioteki, dowiedziały się, jak funkcjonowały kiedyś biblioteki, jakie były jej rodzaje, a jak wyglądają teraz nowoczesne placówki.

Uczniowie zapoznali się ze stroną Biblioteki w Kobyłce i z zasadami korzystania z Katalogu online księgozbioru, dowiedzieli się, w jaki sposób można wyszukiwać, rezerwować, a także zamawiać książki. Podczas zajęć praktycznych uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Opublikowano: 10 maja 2018 11:20

Zdjęcia: